Kategórie
Holiace strojčeky Gillette

Je Gillette Fusion Proglide správna voľba? Čo znamená technológia Flexball?

Gillette Fusion Proglide s technológiou Flexball  je hlavicový holiaci strojček najznámejšieho výrobcu pánskych holiacich potrieb. Princíp technológie Flexball spočíva v tom, že sa celá hlavica strojčeka z britvami pohybuje, otáča a prispôsobuje pohybom holenia, čo zaisťuje nepretržitý styk britiev s pokožkou tváre. Holiaci strojček sa vyrába v manuálnej aj batériovej verzii.

gillete-fusion-proglide-flexball
Celá hlavica sa otáča na základe vášho pohybu a tým sa „žiletka“ lepšie prispôsobuje vašim kontúram tváre

Strojček v prvom rade upúta príjemným  moderným dizajnom, s výkyvnou holiacou hlavou, ktorá zabezpečí priliehavý kontakt strojčeka s pokožkou. Rukoväť je drsná, nešmýka sa a dobre odvádza prebytočnú vodu. Muži s citlivejšou pleťou určite ocenia pohyblivú hlavicu kopírujúcu tvar pánskej tváre spolu s možnosťou oholenia ťažko prístupných miest na krku. Komfortné oholenie bez podráždenia je jednou z hlavných výhod Gillette FUSION PROGLIDE Flexball.

Recenzia holiaceho strojčeka Gillette Fusion Proglide s technológiou Flexball

Strojček stavia na osvedčenej holiacej hlavici s piatimi tenkými britvami, stabilizátorom britiev a pre Gillete už klasickým zvlhčujúcim pásikom Lubrastrip, ktoý zabezpečuje plynulé oholenie bez zbytočného vytrhávania chlpov. Pásik tiež pokožku hydratuje za účelom nesčervenania a nepodráždenia.

 

  • Cena
  • Komfort pri holení vďaka pohyblivej hlavici
  • Praktický a príjemný dizajn
  • Na výber je batériový aj manuálny variant

 

  • Neoholí vždy úplne dokonale

Údržba

Balenie neobsahuje štetinky na čistenie. Strojček stačí opláchnuť pod tečúcou vodou a po otupení čepele ju nahradiť novou.

Holiaci strojček Gillette Fusion Proglide  je možné zakúpiť ako v kamenných obchodoch, tak aj eshopoch približne od  13,50 Eur s DPH. Cena zodpovedá výkonu strojčeka. Balenie obsahuje telo holiaceho strojčeka, holiacu hlavicu, držiak a náhradné hlavice, ktoré je po spotrebovaní možné zakúpiť prakticky v ktoromkoľvek obchode.

Kategórie
Holiace strojčeky Gillette

Gillette Fusion Power – Manuálny holiaci strojček s prvkami elektrického

Manuálne holiace strojčeky (strojčeky na žiletky) sú tu už od roku 1977 . Ako prvý holiaci strojček z radu Gillette som sa rozhodol recenzovať jeden z najpopulárnejších produktov  na slovenskom trhu – Gillette Fusion Power.  Ako samotný názov napovedá pôjde o manuálny strojček s prvkami elektrického .  Oproti svojim predchodcom ponúka tento  produkt viac čepielok – konkrétne až 5 čepieľok, ktoré sú užšie a ostrejšie

Vibrovanie.

Spomínaný holiaci strojček má jeden dôležitý znak, ktorým sa výrazne líší od svojich predchodcov a tým je vibrovanie. Do spodnej časti strojčeka vložíte klasickú baterku (výrobca odporúča Duracell)  a stlačením tlačítka sa vám žiletka v rukách rozvibruje .  Cieľom tejto funkcie je spríjemniť rituál holenia a rovnako ho aj urýchliť . A je to pravda, oproti modelu MACH 3 je holenie pomocou Gillette Fusion Power rýchlejšie a pohodlnejšie, čo ocenia hlavne ľudia s citlivejšou pokožkou.

Dizajn.

Ako to u firmy Gillette a všeobecne pri holiacich produktoch býva zvykom, tvorcovia sa radi vyhrajú s dizajnom.  Tentokrát ponúka Gillette príjemne mierne luxusný dizajn v oranžovo-sivej farbe s ergonomickou ručkou na uchytenie .  Hlavica obsahuje 4 žiletky tesne pri sebe a 1 zarovnávaciu čepeľ vhodnú na dotvorenie brady alebo oholenie ťažko prístupných miest.   Ďalej sa na hlavici nachádza lubrikačný pásik a technológia „Comfort Guard“, ktorá vám predpripraví pokožku predtým ako vojde pod čepieľky.

gillette fusion power

Poďme si teda v stručnosti zhrnúť recenziu

 

  • Príjemnejšie oholenie oproti prechádzajúcim modelom
  • Až 5 čepieľok
  • Padne do ruky

 

  • Niekomu môže vadiť menenie batérie aj keď strojček vydrží dlho

Gillette Fusion Power – Náhradné hlavice

Jeden menší tip na záver . Odporúčam nakupovať náhradné hlavice nie len do Gillette Fusion Power ale všeobecne do všetkých manuálnych holiacich strojčekov z internetu. Dôvodom je naozaj veľký cenový rozdiel, ktorý dostanete v kamenných predajniach ako sú napríklad drogérie alebo nákupné centrá.  Rozdiel v cene náhradných hlavíc  Gillette Fusion Power môže byť až dvojnásobný !

nahradne hlavice