Kategórie
Holenie

Olej na bradu alebo balzam? Po týchto tipoch bude vaša brada ako z drevorubačského katalógu

4.2 (84%) 20 votes

Nie je tomu tak dávno, kedy sa ulice začali plniť zarastenými chlapmi. Hipsterskému trendu spočiatku nikto nedával veľa šancí na dlhodobé prežitie, no opak je dnes pravdou. Dnes je úplne prirodzené, že brada si našla na pánskych tvárach svoje miesto.

Tradičné pánske barber holičstvá zamerané výlučne na pánov zažívajú renesanciu a prinavracajú starostlivosti o bradu dávno stratený lesk z čias vyobliekaných fičúrov na čiernobielych fotkách. Ako však dosiahnuť kvalitnú bradu, za akú by sa nemuseli hanbiť ani drevorubači v Kanade? O niekoľkých šikovných trikoch, ako vybrať správnu kozmetiku na bradu a teda olej alebo balzam sa dozviete práve tu.

Najlepší Olej na bradu

najlepší olej na bradu

Proraso Wood and Spice

Ošetrujúci olej Proraso Wood and Spice Wood and Spice zaistí, že sa vaša brade stane skutočnou pýchou! olej na bradu s vôňou cedrového dreva a stredomorských citrusov je určený pre dlhé, husté fúzy. Vyživuje, chráni a fúzy potom vyzerajú zdravšie, pestované a na dotyk sú mäkšie. Zmierňuje svrbenie a škrabanie pri nových fúzov.

Viac info

 

 

Naša recenzia najlepších olejov a balzamov na bradu.

Začneme najprv s rozdielom medzi týmito prípravkami. Pri výbere správneho prípravku na bradu neexistuje univerzálna odpoveď pre potenciálneho bradáča. Do veľkej miery ide o vlastnú pohodlnosť, či preferenciu.

Úlohu môže zohrať aj cena a dostupnosť. Všeobecne však platí pravidlo ktorého sa môžete, ale aj nemusíte držať. Machri spoza nožníc a britiev tvrdia, že olej je určený primárne pre pánov s kratšou bradou, ktorá nie je práve najhustejšia. Naopak, neskrotné chlpy tvrdé ako ostne vraj lepšie skrotí kvalitný balzam na bradu.

starostlivost o bradu

Prečo kúpiť olej na rast brady ?

Ak máte so zapustením poriadnej húštiny na tvári problémy, určite siahnite po oleji na bradu. Tie najkvalitnejšie obsahujú nerafinované výťažky z jojoby, alebo argánový olej, ktorého na litre nosíme domov z dovoleniek v Maroku. Ich liečivé účinky by domáci vedeli ospevovať donekonečna.

V našom prípade však pokožku pod bradou skvele hydratujú, čo odstráni nechcené odumreté bunky kože a umožnia fúzom rásť rýchlejšie.

 

Kvalitná a overená značka oleja na bradu je Men’s Room značka s dlhoročnou tradíciou a kvalitou

 

 

olej
Odporúčame využívať výlučne prírodne oleje na rast brady,

 

Ideálny olej obsahuje antioxidanty, vitamín E, stimuluje rýchlejšie vyrastanie fúzov a robí ich pevnejšími tým, ako opravuje pórovité membrány v koži.

V konečnom dôsledku tak platí, že čím elastickejšie a odolnejšie fúzy máte, tým rýchlejšie vám narastie aj brada.

Kedy a ako používať olej na bradu?

Berte ohľad na svoj celkový zdravotný stav, okolie, ale aj počasie. Pokožka na tvári dostáva zabrať omnoho viac počas studeného vetra než pri jemnom mrholení. Olej možno nanášať na bradu aj niekoľkokrát za deň, je to vo vašej réžii.

V ideálnom prípade nanášajte olej dlaňami na celú bradu a jemne vmasírujte dovnútra.

Potom sa chopte svojej kefy na česanie brady a jemne poťahujte zhora dolu, čo olej rovnomerne rozptýli do potrebných miest. V poslednom kroku rozsvieťte všetky svetlá v kúpeľni a sledujte ten lesk.

Ako správne používať olej na bradu? Pozrite si video !

https://youtu.be/3SqhcZC7b0w

Balzam na bradu.

Balzam je 3v1. Je skvelým zvlhčovačom, kondicionérom a pomôckou pri tvarovaní brady. Práve pri tvarovaní dokáže byť skvelým pomocníkom. Zabudnite na chemické gély, ktoré používate na vlasy.

balzam na bradu
Argánový olej plní skvelú funkciu prírodného balzamu na bradu

Balzam urobí všetku prácu za vás a budete vyzerať štýlovo ako nikdy. Taktiež fúzy zhustí, hydratuje a je dobrým sluhom pre pánov pracujúcich v extrémnych podmienkach.

Ak chcete od brady takéto výkony, hľadajte v zložení balzamov slová ako shea butter, beeswax, lanolin, ale aj spomínaný argánový olej či jojobu.

Tieto ingrediencie sú prírodné a bradu spravia o dosť hustejšiu.

Ako narábať s balzamom na bradu?

Po umytí brady kvalitným a prírodným mydlom prichádza na rad balzam. Naberte si na prst trochu balzamu, poriadne ho rozotrite medzi dlaňami a show môže začať. Začnite na lícach a pokračuje smerom dolu akoby ste sa hladkali. Nevynechajte ani fúzy pod nosom. Pomocou kefy na bradu si porast vytvarujte do vami želaného tvaru, umyte ruky a look novodobého štramáka máte vo vačku.

Malá pomôcka na záver.

Olej aj balzam na bradu môžete používať aj naraz, striedajte ich. Ani trojnásobná aplikácia oleja počas dňa neuškodí, pokožka musí byť predsa hydratovaná.  Ak sa stále neviete rozhodnúť pre vášho favorita, pripravili sme si pre vás menší debilníček, za akých okolností používať tieto prípravky.

  • Príležitosť si žiada vážnejší look? Balzam dodá brade vážnosť hodnú vášho obleku.
  • Chcete mať zdravú a dobre vyzerajúcu bradu po celý deň? Každé ráno jej doprajtu trochu oleja.
  • Ak chcete byť štýlový a vyrovnať sa bradáčom prvej triedy, tak zvýšte používanie balzamu a fúzy vám porastú rýchlejšie.
  • Ak máte od prírody bradu tvrdú ako štetiny drôtenej kefy, zachráni vás iba poriadne množstvo balzamu.

Aké prípravky na rast a hýčkanie brady používate vy? Podeľte sa s vašimi skúsenosťami v komentároch po článkom.

Doholenia priatelia !

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.