Ako vybrať najlepší zastrihávač fúzov a brady

V súčasnosti je svet holenia priam presýtený zastrihávačmi najrôznejšej kvality. Ešte dvadsať rokov dozadu bol výber o poznanie užší a typ  zastrihávača brady alebo fúzov bol asi posledným kritériom, na základe ktorého sa zákazníci rozhodovali pri nákupe. Technológie spotrebného tovaru sa však posúvajú míľovými krokmi a dnes máme na výber obrovské spektrum výrobkov a kvalitný zastrihávač viete nájsť často aj  v dobrej zľave.

Najlepší zastrihávač 2018

najlepší zastrihávač brady a fúzov

Philips OneBlade Pro QP6520

OneBlade je nový revolučný hybridný zastrihávač, ktorý dokáže zastrihávať a holiť bradu akejkoľvek dĺžky a vytvárať presné línie a tvary. Zabudnite na používanie niekoľkých prístrojov na zastrihávanie, úpravu a holenie brady – tento holiaci strojček zvládne všetko. Oholí bez porezania a dokonale kopíruje obrysy tváre. Má hrebeňový nástavec na zastrihávanie s 14 dĺžkami strihu od jednodňového strniska cez krátky strih až po dlhšiu bradu. Prístroj je nabíjací, takže umožňuje použitie bez kábla a suché aj mokré holenie. Vďaka tomu, že je vodotesný, sa ľahko čistí – stačí ho opláchnuť pod tečúcou vodou. Môžete sa holiť bez peny alebo s ňou – ako vám to vyhovuje. Digitálny displej LED zobrazuje stav batérie, ktorá poskytne 90 minút stáleho výkonu. Odolná čepeľ má životnosť až 4 mesiace.

zobraziť viac info

Porovnanie najlepších zastríhávačov na brady a fúzy pre rok 2018

Najlepšie zastrihávače podľa Heuraka.sk

💡 TIP: Prečo si rozkliknúť viacero e-shopov v porovnávači cien ako Heureka.sk?
Neskočte hneď na prvý e-shop ! Rozklinúť viacero odkazov na Heureka.sk sa oplatí a to z dôvodu:

☑ Aby ste zistili cenu poštovného (tá vie byť niekedy schválne vysoká)

☑  Aby ste zistili hodnotenie produktu a daného e-shopu

☑  Aby ste sa oboznámili s akciami a extra výhodami ako napr. predĺžená záruka, poštovné zdarma nad XXX EUR, špeciálne kupóny a mnoho ďalšieho!

 

zastrihávač na bradu

Pri súčasnom trende dlhých brád a zodpovedajúcej starostlivosti o ňu je potrebné mať prehľad, aby ste si vedeli vybrať ten najlepší holiaci strojček na bradu. Toto sú základné kroky, ktoré budú viesť k vašej pohode a spokojnosti vašej brady.

Neunáhlite sa s nákupom vášho zastrihávača.

Azda najhoršou cestou kúpy strojčeka na bradu je ísť priamo do elektro predajne a spýtať sa predavača, čo by vám poradil. Títo exoti sú školení, aby vnútili zákazníkovi čokoľvek, no najmä produkt, za ktorý majú v danom mesiaci prémie v prípade predaja.

Okrem toho vedia o každom výrobku niečo, no zaiste nie toľko ako odborníci alebo diskusie na internete. Ani sa nenazdáte a vo vrecku máte drahú hračku, ktorú budete po polroku reklamovať. Určite nevynechajte internet, prečítajte si diskusie pod strojčekmi, recenzie užívateľov. Pomôže vám to utvoriť si obraz o tom, čo vlastne chcete.

Rozmyslite si, koľko chcete do starostlivosti o bradu investovať.

Ono sa to nezdá, no starostlivosť o bradu nie je iba o výbere správneho zastrihávača brady, najmä ak ašpirujete na riadny porast. O vhodných doplnkoch pre pohodlie a zdravie brady sme písali napríklad v tomto článku o oleji na bradu . Pri holiacich strojčekoch všeobecne neplatí, že za málo peňazí veľa muziky nebude. Ak nie ste ochotní investovať veľa do strojčeka top kvality ako napríklad Braun, určite siahnite po značkách Philips  alebo Remington

Cenovo sa držia v stredných a nižších kategóriách, no ich kvalita predbieha cenu vo vybraných modelov. Určite však zoberte na vedomie, že za istú kvalitu si budete musieť priplatiť.

uprava brady

Upravená brada je dôležitou súčasťou každého gentlemana.

Uvedomte si, čo od zastrihávača brady alebo fúzov chcete.

Jedným z hlavných kritérií, ktorými by ste sa mali pri výbere riadiť je určite vodeodolnosť produktu, ktorá uľahčí jeho čistenie. Dnes už väčšina holiacich strojčekov na bradu je do istej miery odolná voči vode, no stále sa nájdu výnimky.  Pri výbere myslite aj na to. Zastrihávač brady bude vašim spoločníkom takmer dennodenne, takže dbajte aj na jeho rozmery v prípade, že často cestujete.

Ak mávate napríklad svoj mobil stále vybitý, určite siahnite po strojčekoch s dlhšou výdržou a kvalitnou, ideálne lítiovou batériou. Nebudete musieť čakať, kým sa vám zastrihávač nabije. Ďalším hľadiskom môže byť aj hlučnosť strojčeka, čo ocenia najmä vaše partnerky o piatej ráno, keď sa chystáte do práce.

zastrihávač brady a fúzov

Rozmery, vzhľad, použitý materiál – to všetko rozhoduje pri výbere najlepšieho strojčeka na bradu.

V prvom rade ide o vašu preferenciu. Ak je to možné, produkt si ohmatajte, poťažkajte, nech viete, ako vám zastrihávač brady padne do ruky. Je to dôležité. Ak máte malé ruky, kupovať si strojček s veľkou rukoväťou je hlúposť. Zníži vám to možnosť jemnej manipulácie pri staraní sa o bradu.

Šmýka sa vám strojček pri prvom dotyku? Asi nebude tým správnym pri využívaní naostro vo vlhkej kúpeľni.

Potrpíte si na dizajn? Značky Braun či Philips vás prekvapia dokonalými krivkami. Pri chúlostivom zastrihávaní chĺpkov v nose alebo ušiach je dobré investovať do značky Remington, ktorá má tieto „drobnosti“ naozaj zmáknuté.

Dbajte na správny výber nožov

Materiály používané pri výrobe strojčekov a zastrihávačov máte na výber rôzne. Medzi najpoužívanejšie patria nerezová oceľ alebo titán. Stretnúť sa môžete aj s keramickými. Práve titán je dobrou investíciou, pretože nehrdzavie, jeho čepele sú samo ostriace a dajú sa jednoducho umyť pod vodou.

Keramiku pod vodou neumyjete a oceľ sa sama nenaostrí. Titán je teda dobrou kombináciou potrebných vlastností a ideálnou voľbou. Staré opotrebované nože vedia urobiť poriadnu spúšť na tvári a investícia do tých správnych sa vyplatí dlhodobo.

zastrihávač brady a fúzov

K zastrihávačom fúzov a brady patrí aj príslušenstvo.

Samozrejme, nekupujete iba samotný strojček. To, čo urobí vaše holenie a úpravu brady efektným a efektívnym je príslušenstvo pribalené k mašine. Všetky tie plastové nadstavce v balení k niečomu slúžia. Pozor však, aby boli vyrobené z kvalitného materiálu. Vystríhajte sa nádsavcom ako z hračkárstva, raz dva sa prehnú a zlomia. Dôležitým pre vás bude aj možnosť nastavenia dĺžky strihu.

V pomere ceny a kvality je správnou investícia do značky Philips, kde nájdete najrôznejšie tvarovacie nadstavce a nastaviteľné hrebeňové nadstavce Samozrejmosťou už takmer každého zastrihávača brady sú aj čistiace kefky, či kvalitné cestovné puzdra.

Prečo siahnuť po zastrihávači brady alebo fúzov namiesto nožníc?

Možno vás láka návšteva štýlového barbera s nožnicami v ruke. Je pravda, že títo týpkovia vedia s nožnicami čarovať a o vašu bradu sa postarajú do najmenších detailov. Pri siahnutí po zastrihávači fúzov však určite zaváži ekonomický aspekt, nakoľko častá návšteva barbera dokáže chlapa pripraviť o pekných pár desiatok eur mesačne.

Naučte sa pracovať so zastrihávačmi a o bradu sa budete vedieť postarať aj sami v pohodlí domova.

Tajným snom, alebo skôr zbožným želaním môže byť predstava toho, ako sa tomuto remeslu naučí vaša partnerka a máte vystarané. Dovtedy sa obrňte trpezlivosťou a skúšajte. Striktným pravidlom pri starostlivosti o bradu je zákaz jej úpravy klasickým holiacim strojčekom.

Maximálne používajte holiace strojčeky určené aj na tento typ strihania, nikdy však nie klasické vyrobené na dennodenné holenie.

Pevne veríme, že vám naše rady pomôžu pri správnom výbere. Doprajte si čas, prelustrujte našu stránku zhora dolu a určite nájdete svojho favorita. Ako sme už spomínali vyššie, ak nechcete investovať horibilné sumy do zastrihávačov, ideálnym bude výber modelov od spoločností Remington a Philips. Nielenže sú to overené značky v starostlivosti o pánske holenie, no príjemne prekvapia cenou. Na druhej strane si držia svoju kvalitu a renomovanú povesť a investícia do kvalitného zastrihávača brady či fúzov  nie je určite zbytočná.

Doholenia priatelia.

4.9 (98%) 10 votes

Jedna odpoveď na “Ako vybrať najlepší zastrihávač fúzov a brady”

Dobry den. Chcem sa opytat aky holiaci strojcek,zastrihavac by ste mi poradili,pokial sa holim na dlzku 3mm.Mam zaujem o BRAUN v cene cca 100-150e.Za odpoved dakujem,Juraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.