Hľadáte profesionálny strojček na vlasy alebo zastrihávač? Prečítajte si náš návod pre správny výber

Do kategórie pánskeho holenia jednoznačne spadá aj starostlivosť o vlasy. Domáca údržba porastu na hlave je však na Slovensku stále mierne v úzadí a preferované sú najmä návštevy holičstiev, za ktorých služby si neraz pekne priplatíte.

Najlepší strojček na vlasy

Philips HC 9450

Philips HC 9450

Pre lepší a presnejší strihací výkon sú čepele vyrobené z titánu. Brity sú samoostriace, nemusíte sa preto báť ich otupenia. Výsledky strihania tak budú zakaždým rovnako kvalitné. A zvyšok už je len vo Vašich rukách. Ak máte veľmi husté vlasy, zapne sa funkcia Turbo, ktorá ešte zvýši výkon zastrihávača. Ľahko ovládateľné hrebene

zobraziť viac info

Ak rozmýšľate nad kúpou strojčeka na strihanie vlasov, ste sídliskový odborník na home-made strihanie všetkých susedov alebo len hľadáte profesionálny strojček na vlasy pre vlastnú potrebu, ste na správnom mieste. Prezradíme vám overené tipy, ako si vybrať ten najlepší holiaci strojček alebo zastrihávač vlasov.

4 Najlepšie Strojčeky na rok 2018

Zobraziť top produkty

 

💡 TIP: Prečo si rozkliknúť viacero e-shopov v porovnávači cien ako Heureka.sk?
Neskočte hneď na prvý e-shop ! Rozklinúť viacero odkazov na Heureka.sk sa oplatí a to z dôvodu:

☑ Aby ste zistili cenu poštovného (tá vie byť niekedy schválne vysoká)

☑  Aby ste zistili hodnotenie produktu a daného e-shopu

☑  Aby ste sa oboznámili s akciami a extra výhodami ako napr. predĺžená záruka, poštovné zdarma nad XXX EUR, špeciálne kupóny a mnoho ďalšieho!

zastrihávač

Výber zastrihávača vlasov  nemusí byť náročné. Investujte predovšetkým do kvalitnej značky a overeného e-shopu

Uvedomte si, čo budete so strojčekom na vlasy robiť.

Tak ako v prípade kúpy iných spotrebných produktov musíte mať jasno v tom, čo od strojčeka očakávate. Ak chcete vyskúšať, ako vypáli domáce strihanie alebo často striedať účesy, rozhodne neinvestujte do drahých produktov. Ibaže by ste chceli. Môže sa tak stať aj to, že po čase zistíte, že vám drahý strojček zapadá prachom v poličke. V prípade experimentovania určite siahnite po overených, nie drahých produktoch. V prípade, že ste konzerva a budete sa najbližšie roky strihať rovnako, napríklad na ježka, určite odporúčame strojček na vlasy, ktorý využíva kvalitné materiály predlžujúce jeho životnosť.  Samozrejmosťou by malo byť vytýčenie si maximálnej ceny strojčeka, s nejakou tou rezervou navyše, keby objavíte dobrú dizajnovku. Uvedomiť si, čo a za koľko je polovicou úspechu.

Sila zastrihávača vlasov spočíva v jeho motore

Samozrejme. Čím slabší motor váš strojček obsahuje, tým horšie vám holí vlasy. Spomeňte si na poslednú návštevu holiča, ako jednoducho prechádzal strojčekom po hlave a odrastené vlasy odpadávali jedna radosť. Tak je to správne a toto požadujte od nového strojčeka. Silný motor vám uľahčí vysporiadať sa s neposlušnými vlasmi bez problémov. Na výber máte dva typy motorov: klasické alebo magnetické. Magnetický motor vydrží dlhšie, je kvalitný, no tiež aj o poznanie drahší. Dobrý strojček na vlasy so silným motorom by mal byť relatívne tichý, na dotyk aj po dlhšom používaní relatívne chladný a mal by vydržať dlhšie holenie na jedno nabitie. Po ujasnení si ceny je sila motora jedným z hlavných kritérií, na ktoré potrebujete myslieť pri kúpe strojčeka pre vašu spokojnosť.

Váha strojčeka na vlasy pri výbere zaváži.

To, čo od zastrihávača vlasov potrebujete je ľahkosť a dobrá možnosť manipulácie. Ľaváci budú mať vždy problém pri strihaní pravej hornej časti hlavy a praváci naopak. S tým sa nedá nič spraviť, no strihanie si môžete zjednodušiť. Ľahšie modely sú samozrejme o niečo drahšie, no predstavte si, koľko ušetríte na službách kaderníkov a barberov. Váha strojčeka sa môže zdať ako malichernosť, ale je dosť možné, že ním budete strihať aj svoje ratolesti, prípadnú bradu a čas strihania sa tak predĺži. Zápästie a ruka vám poďakujú, ak siahnete po ľahšej variante. Ak budete iba doslovným pánom na holenie a necháte sa strihať niekým iným, tento bod vám môže byť ukradnutý. Vašej polovičke však nie.

Strojček na vlasy

Kúpa zastrihávača vlasov do domácnosti je určite rozumná a  tiež ekonomické.

Je lepší strojček s káblom alebo bez?

Profesionálne strojčeky na vlasy sú už väčšinou vyrábané bez zbytočných káblov, aby nezavadzali majstrom barberom pri výkone ich remesla. Je to elegantné a praktické riešenie, ktoré oceníte aj vy. Treba ísť predsa s dobou. Nabíjacia stanica vám bude vždy po ruke a nebudete strácať čas hľadaním elektrickej zásuvky. Pridanou hodnotou je čistenie strojčeka bez kábla, ktoré je veľmi jednoduché. Strčíte ho pod tečúcu vodu, zatrasiete, osušíte a hotovo. Robte tak iba v prípade, že je strojček vodeodolný. Pri modeloch s káblom však na túto variantu môžete zabudnúť.

Po akej značke strojčeka na vlasy je najlepšie siahnuť?

To závisí od vašich finančných možností a plánov v rámci strihania.

Na začiatok budú dobrou voľbou klasické zastrihávače vlasov od firiem známych výrobkami pre pánske holenie.

Takými sú napríklad Phillips, Remington či Rowenta, ale aj drahšie modely od nemeckého Braun. Profesionálny holiaci strojček určený pre pokročilých holičov pre maximálne vyhranie sa s novým účesom vyrábajú špecializované značky ako Wahl, Moser alebo Oster.

Trh so strojčekmi na vlasy je rozsiahly. Dbajte na naše rady, najmä si dopredu premyslite, ako strojček budete využívať, akú cenu ste ochotní investovať a rozhodne budete spokojní.

Extra doplnky sú povinnou výbavou vášho nového strojčeka na strihanie vlasov.

Avšak pozor, niekedy sa vás snaží daný produkt prevalcovať kvantitou na úkor kvality. Nezanedbajte tento bod, zaručí vám kvalitnejšie oholenia podľa vašich predstáv. Niektoré drahé strojčeky na vlasy majú iba niekoľko doplnkov, zatiaľ čo iné cenovo dostupnejšie modely ich majú viac. Tak ako v supermarkete, čítajte zloženie.  Extra doplnkami sú myslené rôzne veľkosti nástavcov a hrebeňov. Tie slúžia na oddelenie a kvalitné odseknutie vlasov na jeden šup. Tieto nástavce sa používajú pri strihaní vlasov rovnakej dĺžky. Čím viac rôznych nástavcov máte, tým získavate viac možností, ako vlasy strihať a zlepšiť konečný výsledok.

O strihač vlasov sa treba starať.

…alebo pokračujeme v doplnkoch. Pri dobrom strojčeku hľadajte aj ochranné nástavce na čepele, oleje na ich údržbu a čistiace štetky. Využitie takýchto doplnkov spolu s príkladným staraním sa o strojček pomocou olejovania a vyčistenia čepelí po každom strihaní zaručí dlhšiu životnosť  a vašu spokojnosť. Investujete niekoľko desiatok eur do produktu, od ktorého aj po roku očakávate stopercentný výkon. Príkladne sa oň starajte, ušetríte si starosti aj peniaze za nový model.

Ideálny strojček na vlasy by sa mal dať ľahko vypnúť.

Viete si predstaviť, že skúšate nový strojček, samozrejme bez prečítania návodu na použitie, veď nejako bude. Na piaty pokus ho zapnete, zájdete do vlasov a cítite, že niečo je zle. Strojček vám trhá vlasy a na kožu vyholení vyzeráte naozaj nevábne. Tu oceníte ľahko prístupný gombík, ktorým strojček jednoducho vypnete a vytiahnete z vlasov. Je to dôležitý parameter a mnohí výrobcovia modelov naň často zabúdajú.

Samoostriace čepele, pravda alebo mýtus?

Mnoho strojčekov na holenie, nielen na vlasy, sa prezentuje tým, že ich čepele majú schopnosť naostriť sa samé. Je to iba čiastočná pravda, určite vydržia dlhšie ostré ako klasické čepele, no po čase sa otupia, nič netrvá večne.  Určite je dobré do nich investovať, pretože obyčajné čepele sa rýchlo otupia, čo spôsobuje nepekné vyrážky najmä pri senzitívnych typoch pleti.

Tip pre milovníkov zvierat na záver

Máte doma chlpáča zo zvieracej ríše za ktorého solíte nekresťanské peniaze v špecializovaných kaderníctvach pri každej úprave jeho porastu? Mnoho ľudí dnes kupuje holiace strojčeky za účelom skrášľovania svojich miláčikov v štýle home-made. Je to vcelku ekonomická alternatíva a celkom hypoteticky, pri správnom používaní a dobrej hygiene, by ste mohli strojček na vlasy zdieľať so svojim miláčikom. Dbajte najmä na vibrácie a hluk, aby ste zvieratá zbytočne nevystresovali.

Doholenia priatelia.

3.9 (77.14%) 7 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.