Kategórie
Holenie

Holenie britvou je čoraz viac IN – Staňte sa aj vy majstrom tohto umenia !

4.8 (95.56%) 9 votes

Scéna ako vystrihnutá z filmu o Jamesovi Bondovi. Chlap pred zrkadlom s poriadne naostrenou britvou v ruke nanáša štetcom mydlo na tvár. V pozadí ho sleduje žena v sexi spodnom prádle. Pomaly sa k nemu k odzadu približuje…Tento príbeh môže skončiť dvoma rôznymi spôsobmi. Buď s množstvom krvi naokolo v tom horšom prípade, alebo dokonalým oholením a posteľnými radovánkami v tom lepšom. V nasledujúcich vetách nájdete všetky výhody tohto rituálneho spôsobu holenia mužov a návod, ako neskončiť s podrezaným krkom v nemocnici.

Holenie britvou je odpradávna považované za akýsi prejav mužskej sily. Určite ste aj vy mali v rodine otca, deda alebo strýka holiaceho sa britvou. Už na prvý pohľad tento spôsob holenia vzbudzuje rešpekt a slabším povahám naháňa hrôzu. Predstava poriadne nabrúsenej čepele pri hlavnej krčnej tepne v kombinácii s nešikovnosťou môže spôsobiť vážne poranenie.

Na druhej strane má holenie britvou mnoho nesporných výhod. Omnoho viac ako klasické žiletky napríklad. Postupne si ich teraz rozoberieme.

holenie

Britva na holenie je dlhodobou investíciou

Jasné, nie každý môže zaplatiť za kvalitnú britvu viac než sto eur na jeden šup. Čo potrebujete ďalej? Štetec, ktorý  vás vyjde do 10 eur v najbližšej drogériií. O nákup hygieny, čiže gélov a peny na holenie spolu s vodou po holení sa staráte aj pri využívaní klasických strojčekov či žiletiek. Rozrátajte si, koľko ročne miniete za planžety alebo žiletky v drogériách. Záverečná suma sa určite vyrovná nákupu jednej britvy. Po roku a viac je už finančná výhoda na strane britvy. Šetriť neodporúčame ani pri kúpe remeňa. Slúži na ostrenie britvy. Spravidla platí, čím väčší a tým lepší a tie kvalitné vydržia naozaj veľmi dlho. A na záver, nákup mydla na holenie môže byť mnohokrát ešte lacnejší ako značkové gély.

Pomôžete životnému prostrediu.

Jesť, piť a celkovo žiť v duchu zelenej farby je proste in a v konečnom dôsledky má vaše správanie dopad na životné prostredie. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko umelého odpadu klasické holenie vyprodukuje. Jednorazovky, obaly, catridge… Holenie britvou akurát tak tvorí mydlovú vodu, ktorá steká do umývadla. Spočiatku možno zaťaží vašu práčku praním krvavých škvŕn z košieľ, no s prižmúreným okom ide o najekologickejší spôsob holenia.

 

 

 Bluebeards Revenge brtiva

Britva značky Bluebeards Revenge vás určite nesklame. Je šetrná k citlivej pokožke. Odporúčame zakúpiť spolu s krémom na holenie od tejto značky.

Zvýšte si sebavedomie a ženy z vás budú šalieť.

Tu nadviažeme na scénu z Jamesa Bonda. Aj vaša dlhoročná partnerka sa pri pohľade, ako sa holíte britvou na vás vrhne a zažijete radovánky dovtedy nevídané. Ak ste single, skúste sa len tak náhodou prerieknuť pred kolegyňami, že ste sa ráno porezal pri holení  britvou, alebo nechajte pri rannom holení na chate  „náhodou“ pootvorené dvere.

Holenie britvou ako úspešný štart nového dňa.

Urobte si z holenia svoj ranný rituál, ktorý vás naštartuje na produktívnejší deň. To sústredenie pri holení spojené s obavou o zranenie vám poriadne naštartuje mozog.  A že trvá o čosi dlhšie ako klasické holenie? Vedzte, že s britvou ostanete hladko oholení minimálne o deň dlhšie.

Britva vás oholí najlepšie. Bodka.

Presne tak. Ide o najčistejší spôsob holenia. Britva sa vďaka mydlu hladko kĺže po pokožke a berie len to čo má, teda chlpy. Na začervenanie a vyrážky môžete zabudnúť. Holenie britvou vám zabezpečí vôbec to najhladšie odchlpenie tváre a ešte bude vyzerať ako najväčší frajer. To sa oplatí, no nie?

britva-na-holenie

 

Ako na to?

Najprv treba dať pozor na to, či je britva dobre naostrená. V mnohých obchodoch, najmä online shopoch je napísané, že britva je  pripravená na holenie. Odporúčame skontrolovať a priadne obtiahnuť remeňom každý nový kúsok.

Rituál môže začať. Najprv si z mydla na holenie a trošky vody vyrobíme štetcom penu, ktorú nanášame na tvár. Nemala by stekať po brade, ani byť príliš hustá, vtedy môže holenie britvou naozaj zabolieť. Pene doprajte zopár minút na zjemnenie fúzov. Dobrou predprípravou pravých fajnšmekrov je aj nahriatie pokožky uterákmi naparenými nad vriacou vodou. Pridajte do vody zopár voňavých byliniek a deň bude hneď krajší. Ten luxus naozaj stojí za to. V časovej tiesni určite postačí opláchnutie tváre vriacou vodou.holenie-britvou

Pre začiatočníkov sa odporúča ťahať britvu zvislo k pokožke v smere, v akom fúzy rastú. Správny uhol britvy k pokožke by mal byť asi 30 stupňov. Základom je pevná, no uvoľnená ruka s britvou, jemne sa dotýkajúcou pokožky, ktorá by mala byť stále napnutá pre lepší sklz britvy. Na toto využite druhú, voľnú ruku. Začínajte od menej chúlostivých líc, k hrdlu a bradu. Najmä však dobrému výsledku doprajte dostatočný čas, skill a rozvahu. Z neba ešte nespadol nikto, kto by to s britvou vedel dokonale na prvý raz.

Po oholení britvou si pokožku nezabudnite vydezinfikovať a hýčkať si ju obľúbeným, či overeným prípravkom. Výber závisí od vás a typu vašej pokožky. Aké tipy pokožky poznáme si môžete prečítať tu.

 

 

Na záver tu pre vás máme zaujímavé video, kde uvidíte holenie britvou u klasického barbera .

Doholenia priatelia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.