Kategórie
Holenie

Vybrať najlepšiu vodu po holení nie je žiadna veda. Poradíme vám, ako na to

Dobre voňajúci, čerstvo oholený chlap je jednoducho neodolateľný. V tomto sa zhodneme všetci rovnako, dámy aj páni. Ak milujete starostlivosť o oholenú pokožku aspoň spolovice tak ako my, čítajte ďalej. V tomto článku sa dozviete, ako vybrať tú ideálnu pre vás a na čo sa pri kupovaní zamerať.

voda po holení
Už starí Rimania používali ukľudňujúcu zmes v podobe masky na tvár po holení.

 

Čuchajte, voňajte, nasávajte…

…a nezabudnite si pritom zaobstarať nežnejšiu polovičku pri nákupe vody. Zabijete tým nejednu muchu. Vedecky je dokázané, že ženy sú omnoho citlivejšie na vône a na našu smolu, aj pachy. Využite ich prirodzený dar a nechajte si poradiť.

Ak by po čase nadávali, bude to samozrejme ich chyba. Pri výbere pamätajte na to, že vôňa kvalitnej vody po holení sa s pribúdajúcim časom na pokožke mení a zvykne voňať o poznanie odlišne. Otestujte si to.

Ako vybrať najlepšiu voda po holení? „Naučte sa po francúzsky. „

Začneme pekne odspodu. Najlacnejšou variantou vody po holení je tzv. Aftershave. Prirovnať ju môžeme k lacnému rumu, ktorý neuškodí a spláchne škodliviny.

Obsahuje 1 až 3 % výťažku vône. Druhou dámou na holenie je Eau du Cologne (kolínska), silnejšie pivko s 3 až 5% volume. Eau du toilette, teda toaletná voda ma v sebe slušných 4 – 9% sily a užijete si ju ako dobrý koktejl.

Užitočná rada
Na trhu existuje mnoho falošných vôd Odporúčame preto nakupovať iba u overených predajcov kozmetiky ako napríklad Notino.sk

Rokmi odležanou whiskey v dubových sudoch je Eau de parfum, parfém, ktorý obsahuje 9 – 15% čistého výťažku vône. Len na upresnenie, v slovenských drogériách sa poväčšine stretnete s ekonomickou kategóriou Aftershave, kde dominujú športovejšie vône ako napríklad

  • Hugo Boss
  • Adidas
  • Denim alebo Old Spice.

toaletná voda Hugo Boss

Značka Hugo Boss je dlhodobo obľúbenou značkou pánskych toaletných vôd . Kúpite v overenom e-shope Notino.

Poznajte svoj typ pokožky.

Každá pokožka je iná. Niektorí ju má extrémne premastenú, iní zase totálne dehydrovanú a suchú. V oboch prípadoch je správny výber vody po holení veľmi dôležitý.

Vlastníci mastnej pokožky majú vyhrané. Kozmetika vsiakne do mastného materiálu rýchlo a ľudským teplom vyvoniava omnoho dlhšie. Ťažšie parfumy a kolínske budú pre ľudí s touto pokožkou dobrou investíciou.

Citlivá pokožka zase býva náchylná na podráždenie, po holení obzvlášť, takže budete na mieste siahnuť skôr po výživnom hydratačnom balzame po holení, alebo jemným Aftershave.

Kedy a kam aplikovať vodu po holení?

Prekvapivo, ten najlepší čas bude hneď po holení. Osušte si tvár a môžete začať. Staré povery tvrdia, že voňavku je potrebné rozprášiť na mieste vyžarujúcom teplo, ako napríklad krk. Je pravda, že vôňa začne byť hneď prenikavá, no tiež rýchlo vyprchá.

Pre dlhodobý efekt odporúčame aplikovať na predlaktia, hruď alebo ramená aj v sobotu o tretej nadránom budete voňať ako pán. Ak by ste mali pocit, že voňavku už necítiť, vyskúšajte pokropiť navoňané miesta trochou vody, čo vôňu opätovne naštartuje.

Ak si vôňou nie ste istí, konzultujte ju s manželkou, partnerkou, mamou, kamoškou či sestrou. Poradia vám podľa najlepšieho svedomia.

Určite si dopredu premyslite tiež to, koľko ste ochotní do vody po holení investovať. Jeden poriadny parfum, alebo kolínska by však nemala chýbať vo výbave žiadneho správneho chlapa.

Využívajte ju iba na výnimočné príležitosti, nezovšednie vám a stane sa pre vás vôňou dobrého pocitu.

Voda po holení sa používala odjakživa, čo dokazuje aj táto reklama od Old Spice.

https://youtu.be/5qA_fAtn3eQ

Doholenia priatelia.

Kategórie
Holenie

Olej na bradu alebo balzam? Po týchto tipoch bude vaša brada ako z drevorubačského katalógu

Nie je tomu tak dávno, kedy sa ulice začali plniť zarastenými chlapmi. Hipsterskému trendu spočiatku nikto nedával veľa šancí na dlhodobé prežitie, no opak je dnes pravdou. Dnes je úplne prirodzené, že brada si našla na pánskych tvárach svoje miesto.

Tradičné pánske barber holičstvá zamerané výlučne na pánov zažívajú renesanciu a prinavracajú starostlivosti o bradu dávno stratený lesk z čias vyobliekaných fičúrov na čiernobielych fotkách. Ako však dosiahnuť kvalitnú bradu, za akú by sa nemuseli hanbiť ani drevorubači v Kanade? O niekoľkých šikovných trikoch, ako vybrať správnu kozmetiku na bradu a teda olej alebo balzam sa dozviete práve tu.

Najlepší Olej na bradu

najlepší olej na bradu

Proraso Wood and Spice

Ošetrujúci olej Proraso Wood and Spice Wood and Spice zaistí, že sa vaša brade stane skutočnou pýchou! olej na bradu s vôňou cedrového dreva a stredomorských citrusov je určený pre dlhé, husté fúzy. Vyživuje, chráni a fúzy potom vyzerajú zdravšie, pestované a na dotyk sú mäkšie. Zmierňuje svrbenie a škrabanie pri nových fúzov.

Viac info

 

 

Naša recenzia najlepších olejov a balzamov na bradu.

Začneme najprv s rozdielom medzi týmito prípravkami. Pri výbere správneho prípravku na bradu neexistuje univerzálna odpoveď pre potenciálneho bradáča. Do veľkej miery ide o vlastnú pohodlnosť, či preferenciu.

Úlohu môže zohrať aj cena a dostupnosť. Všeobecne však platí pravidlo ktorého sa môžete, ale aj nemusíte držať. Machri spoza nožníc a britiev tvrdia, že olej je určený primárne pre pánov s kratšou bradou, ktorá nie je práve najhustejšia. Naopak, neskrotné chlpy tvrdé ako ostne vraj lepšie skrotí kvalitný balzam na bradu.

starostlivost o bradu

Prečo kúpiť olej na rast brady ?

Ak máte so zapustením poriadnej húštiny na tvári problémy, určite siahnite po oleji na bradu. Tie najkvalitnejšie obsahujú nerafinované výťažky z jojoby, alebo argánový olej, ktorého na litre nosíme domov z dovoleniek v Maroku. Ich liečivé účinky by domáci vedeli ospevovať donekonečna.

V našom prípade však pokožku pod bradou skvele hydratujú, čo odstráni nechcené odumreté bunky kože a umožnia fúzom rásť rýchlejšie.

 

Kvalitná a overená značka oleja na bradu je Men’s Room značka s dlhoročnou tradíciou a kvalitou

 

 

olej
Odporúčame využívať výlučne prírodne oleje na rast brady,

 

Ideálny olej obsahuje antioxidanty, vitamín E, stimuluje rýchlejšie vyrastanie fúzov a robí ich pevnejšími tým, ako opravuje pórovité membrány v koži.

V konečnom dôsledku tak platí, že čím elastickejšie a odolnejšie fúzy máte, tým rýchlejšie vám narastie aj brada.

Kedy a ako používať olej na bradu?

Berte ohľad na svoj celkový zdravotný stav, okolie, ale aj počasie. Pokožka na tvári dostáva zabrať omnoho viac počas studeného vetra než pri jemnom mrholení. Olej možno nanášať na bradu aj niekoľkokrát za deň, je to vo vašej réžii.

V ideálnom prípade nanášajte olej dlaňami na celú bradu a jemne vmasírujte dovnútra.

Potom sa chopte svojej kefy na česanie brady a jemne poťahujte zhora dolu, čo olej rovnomerne rozptýli do potrebných miest. V poslednom kroku rozsvieťte všetky svetlá v kúpeľni a sledujte ten lesk.

Ako správne používať olej na bradu? Pozrite si video !

https://youtu.be/3SqhcZC7b0w

Balzam na bradu.

Balzam je 3v1. Je skvelým zvlhčovačom, kondicionérom a pomôckou pri tvarovaní brady. Práve pri tvarovaní dokáže byť skvelým pomocníkom. Zabudnite na chemické gély, ktoré používate na vlasy.

balzam na bradu
Argánový olej plní skvelú funkciu prírodného balzamu na bradu

Balzam urobí všetku prácu za vás a budete vyzerať štýlovo ako nikdy. Taktiež fúzy zhustí, hydratuje a je dobrým sluhom pre pánov pracujúcich v extrémnych podmienkach.

Ak chcete od brady takéto výkony, hľadajte v zložení balzamov slová ako shea butter, beeswax, lanolin, ale aj spomínaný argánový olej či jojobu.

Tieto ingrediencie sú prírodné a bradu spravia o dosť hustejšiu.

Ako narábať s balzamom na bradu?

Po umytí brady kvalitným a prírodným mydlom prichádza na rad balzam. Naberte si na prst trochu balzamu, poriadne ho rozotrite medzi dlaňami a show môže začať. Začnite na lícach a pokračuje smerom dolu akoby ste sa hladkali. Nevynechajte ani fúzy pod nosom. Pomocou kefy na bradu si porast vytvarujte do vami želaného tvaru, umyte ruky a look novodobého štramáka máte vo vačku.

Malá pomôcka na záver.

Olej aj balzam na bradu môžete používať aj naraz, striedajte ich. Ani trojnásobná aplikácia oleja počas dňa neuškodí, pokožka musí byť predsa hydratovaná.  Ak sa stále neviete rozhodnúť pre vášho favorita, pripravili sme si pre vás menší debilníček, za akých okolností používať tieto prípravky.

  • Príležitosť si žiada vážnejší look? Balzam dodá brade vážnosť hodnú vášho obleku.
  • Chcete mať zdravú a dobre vyzerajúcu bradu po celý deň? Každé ráno jej doprajtu trochu oleja.
  • Ak chcete byť štýlový a vyrovnať sa bradáčom prvej triedy, tak zvýšte používanie balzamu a fúzy vám porastú rýchlejšie.
  • Ak máte od prírody bradu tvrdú ako štetiny drôtenej kefy, zachráni vás iba poriadne množstvo balzamu.

Aké prípravky na rast a hýčkanie brady používate vy? Podeľte sa s vašimi skúsenosťami v komentároch po článkom.

Doholenia priatelia !

 

Kategórie
Holenie

Holenie britvou je čoraz viac IN – Staňte sa aj vy majstrom tohto umenia !

Scéna ako vystrihnutá z filmu o Jamesovi Bondovi. Chlap pred zrkadlom s poriadne naostrenou britvou v ruke nanáša štetcom mydlo na tvár. V pozadí ho sleduje žena v sexi spodnom prádle. Pomaly sa k nemu k odzadu približuje…Tento príbeh môže skončiť dvoma rôznymi spôsobmi. Buď s množstvom krvi naokolo v tom horšom prípade, alebo dokonalým oholením a posteľnými radovánkami v tom lepšom. V nasledujúcich vetách nájdete všetky výhody tohto rituálneho spôsobu holenia mužov a návod, ako neskončiť s podrezaným krkom v nemocnici.

Holenie britvou je odpradávna považované za akýsi prejav mužskej sily. Určite ste aj vy mali v rodine otca, deda alebo strýka holiaceho sa britvou. Už na prvý pohľad tento spôsob holenia vzbudzuje rešpekt a slabším povahám naháňa hrôzu. Predstava poriadne nabrúsenej čepele pri hlavnej krčnej tepne v kombinácii s nešikovnosťou môže spôsobiť vážne poranenie.

Na druhej strane má holenie britvou mnoho nesporných výhod. Omnoho viac ako klasické žiletky napríklad. Postupne si ich teraz rozoberieme.

holenie

Britva na holenie je dlhodobou investíciou

Jasné, nie každý môže zaplatiť za kvalitnú britvu viac než sto eur na jeden šup. Čo potrebujete ďalej? Štetec, ktorý  vás vyjde do 10 eur v najbližšej drogériií. O nákup hygieny, čiže gélov a peny na holenie spolu s vodou po holení sa staráte aj pri využívaní klasických strojčekov či žiletiek. Rozrátajte si, koľko ročne miniete za planžety alebo žiletky v drogériách. Záverečná suma sa určite vyrovná nákupu jednej britvy. Po roku a viac je už finančná výhoda na strane britvy. Šetriť neodporúčame ani pri kúpe remeňa. Slúži na ostrenie britvy. Spravidla platí, čím väčší a tým lepší a tie kvalitné vydržia naozaj veľmi dlho. A na záver, nákup mydla na holenie môže byť mnohokrát ešte lacnejší ako značkové gély.

Pomôžete životnému prostrediu.

Jesť, piť a celkovo žiť v duchu zelenej farby je proste in a v konečnom dôsledky má vaše správanie dopad na životné prostredie. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko umelého odpadu klasické holenie vyprodukuje. Jednorazovky, obaly, catridge… Holenie britvou akurát tak tvorí mydlovú vodu, ktorá steká do umývadla. Spočiatku možno zaťaží vašu práčku praním krvavých škvŕn z košieľ, no s prižmúreným okom ide o najekologickejší spôsob holenia.

 

 

 Bluebeards Revenge brtiva

Britva značky Bluebeards Revenge vás určite nesklame. Je šetrná k citlivej pokožke. Odporúčame zakúpiť spolu s krémom na holenie od tejto značky.

Zvýšte si sebavedomie a ženy z vás budú šalieť.

Tu nadviažeme na scénu z Jamesa Bonda. Aj vaša dlhoročná partnerka sa pri pohľade, ako sa holíte britvou na vás vrhne a zažijete radovánky dovtedy nevídané. Ak ste single, skúste sa len tak náhodou prerieknuť pred kolegyňami, že ste sa ráno porezal pri holení  britvou, alebo nechajte pri rannom holení na chate  „náhodou“ pootvorené dvere.

Holenie britvou ako úspešný štart nového dňa.

Urobte si z holenia svoj ranný rituál, ktorý vás naštartuje na produktívnejší deň. To sústredenie pri holení spojené s obavou o zranenie vám poriadne naštartuje mozog.  A že trvá o čosi dlhšie ako klasické holenie? Vedzte, že s britvou ostanete hladko oholení minimálne o deň dlhšie.

Britva vás oholí najlepšie. Bodka.

Presne tak. Ide o najčistejší spôsob holenia. Britva sa vďaka mydlu hladko kĺže po pokožke a berie len to čo má, teda chlpy. Na začervenanie a vyrážky môžete zabudnúť. Holenie britvou vám zabezpečí vôbec to najhladšie odchlpenie tváre a ešte bude vyzerať ako najväčší frajer. To sa oplatí, no nie?

britva-na-holenie

 

Ako na to?

Najprv treba dať pozor na to, či je britva dobre naostrená. V mnohých obchodoch, najmä online shopoch je napísané, že britva je  pripravená na holenie. Odporúčame skontrolovať a priadne obtiahnuť remeňom každý nový kúsok.

Rituál môže začať. Najprv si z mydla na holenie a trošky vody vyrobíme štetcom penu, ktorú nanášame na tvár. Nemala by stekať po brade, ani byť príliš hustá, vtedy môže holenie britvou naozaj zabolieť. Pene doprajte zopár minút na zjemnenie fúzov. Dobrou predprípravou pravých fajnšmekrov je aj nahriatie pokožky uterákmi naparenými nad vriacou vodou. Pridajte do vody zopár voňavých byliniek a deň bude hneď krajší. Ten luxus naozaj stojí za to. V časovej tiesni určite postačí opláchnutie tváre vriacou vodou.holenie-britvou

Pre začiatočníkov sa odporúča ťahať britvu zvislo k pokožke v smere, v akom fúzy rastú. Správny uhol britvy k pokožke by mal byť asi 30 stupňov. Základom je pevná, no uvoľnená ruka s britvou, jemne sa dotýkajúcou pokožky, ktorá by mala byť stále napnutá pre lepší sklz britvy. Na toto využite druhú, voľnú ruku. Začínajte od menej chúlostivých líc, k hrdlu a bradu. Najmä však dobrému výsledku doprajte dostatočný čas, skill a rozvahu. Z neba ešte nespadol nikto, kto by to s britvou vedel dokonale na prvý raz.

Po oholení britvou si pokožku nezabudnite vydezinfikovať a hýčkať si ju obľúbeným, či overeným prípravkom. Výber závisí od vás a typu vašej pokožky. Aké tipy pokožky poznáme si môžete prečítať tu.

 

 

Na záver tu pre vás máme zaujímavé video, kde uvidíte holenie britvou u klasického barbera .

Doholenia priatelia.

 

Kategórie
Holenie

Kvalitná pena na holenie: Dve jednoduché rady, ako vybrať tú najlepšiu

Vybrať si správnu penu na holenie môže byť občas poriadna otrava. Beznádejné státie a civenie mužov do regálov v drogérii  poznáme asi všetci.  Vybrať dobrý holiaci strojček a byť s ním spokojný, to je umenie. Nájsť však vyhovujúcu penu na holenie vhodnú pre vašu pokožku a strojček, to je už hotová alchýmia. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako sa stať expertom pri výbere peny na holenie. Najlepší výber holiacich pien nájdete napríklad v overenom e-shope notino.

Ideálna pena na holenie a jej výber.

Na trhu nájdete mnoho výrobkoch určených na holenie. Najrôznejšie gély, či peny na holenie slúžia predovšetkým na to, aby sa páni počas holenia neoholili do krvava. Niektoré z nich chlpy a fúzy dokonca  vyrovnajú, aby ich mohla žiletka bezproblémovo zobrať a umožnia hladký sklz ostria na chúlostivých miestach. Pamätajte, kvalitná pena na holenie fúzy nielenže zmäkčí, ale zároveň udržuje pokožku hydratovanú aj tesne po oholení. V zásade dodržiavajte tieto dva kroky, obetujte trochu času na testovanie rôznych druhov  a výsledok sa určite dostaví.

Krok 1: Poznajte svoju pokožku.

Pri výbere vhodnej peny na holenie je potrebné vedieť, aký typ pokožky máte. V zásade rozlišujeme tri druhy: suchú, citlivú a mastnú.

Suchá pokožka.

Pre tých pánov, ktorý majú suchú pokožku je dôležité hľadať penu na holenie, ktorá je vyrobená na báze glycerínu. Táto látka pomáha čepieľkam kĺzať sa po pokožkou hladko bez nežiaduceho porezania. Suchá pokožka však môže taktiež citlivá, preto by ste mali vyhľadať penu na holenie s obsiahnutým vitamínom E, aloe alebo výťažkom z kokosu. Určite sa nebojte stráviť o pár minút viac skúmaním zloženia na obale, alebo si jednoducho nechajte poradiť od odborníka.

Citlivá pokožka.

Ak máte citlivú pokožku, budete musieť dopriať správnemu výberu peny na holenie ešte viac pozornosti, pretože niektoré produkty môžu spôsobiť jej podráždenie. Mnoho mužov si myslí, že suchá a citlivá pokožka sú jedno a to isté a určitý druh peny im poslúži rovnako. Opak je však pravdou. Pena na holenie určená na citlivú pokožku zvyčajne obsahuje zložky, ktoré chránia kožu pred podráždením. Pokúste sa nájsť produkt neobsahujúci žiadne alergény, s minimálnymi, najlepšie žiadnymi vôňami. Dobrou voľbou sú taktiež peny bez alkoholu, ktorý pokožku dráždi.

Mastná pokožka.

Holiaca pena jemne sťahujúca pokožku dobre poslúži pre pánov s mastnou pokožkou. Počas holenia sa zvyčajne žiletka upcháva a musí ju opakovane oplachovať. Mastná pokožka toto upchávanie ešte viac podporuje. Špeciálna látka v pene pokožku stiahne a zníži množstvo mastnoty bez zbytočného presušenia.  So znížením mastnoty bude vaše holenie jednoduchšie, príjemnejšie a hlavne rýchlejšie.

Krok 2: Pena, mydlo či gél na holenie?

Pena na holenie má pred gélmi či inými lubrikantami viacero nevýhod. Aj keď je v porovnaní s ostatnými výrobkami lacnejšia a jednoduchšie sa používa, zvyčajne pokožku vysušuje viac ako jej konkurenti. Ak teda máte suchú, alebo citlivú pokožku, nie je práve najideálnejšou voľbou. Gély dodávajú holeniu viac lubrikácie, čo pri rýchlom rannom holení určite oceníte. V prvom rade je však dôležité vaše vlastné pohodlie a preferencia. Bez určite doby skúšania určite narazíte na svojho favorita.

Z dnešného moderného pohľadu mydlo na holenie, ktoré si nanesiete na tvár pomocou špeciálneho štetca, mierne vyšlo z módy. Ak však patríte tradičným zástancom, určite tým nič nepokazíte. Nech už si vyberiete akýkoľvek prípravok, určite si zapamätajte, že najväčšia, najhustejšia pena na tvári  zákonite neznamená to najkvalitnejšie oholenie bez podráždenia. Doprajte svojej pokožke dostatočný čas nech si sama vyberie, aký produkt jej vyhovuje najviac.

Doholenia priatelia.

Kategórie
Holenie

Mydlo na holenie – Ako zažiť tradičné holenie na vlastnej koži?

Vedeli ste, že tradične mydlá na holenie sú znova v kurze? Čoraz viac mužov chce totiž okúsiť aké to je sa oholiť ako džentlmen  z prvej polovice 90-ych rokov a teda britvou, mydlom a štetcom na holenie.  Ak si na použitie britvy vlastnou rukou necítite (nie je to hanba), skúste použiť iba štetec a mydlo aj to vám zaručene prinesie zážitok anglického džentlmana.

Trochu histórie.

Ak chceme veci pochopiť mali by sme sa pozrieť aj na ich históriu.  Prvý prípravok na holenie, používali už starí Sumeri a to kombináciou oleja a uhlia – približne pred 5000 rokmi.  Pravdou však je, že princíp tvorenia holiacich prípravkov a mydiel sa odvtedy veľmi nezmenil – tuk a zásada je stále základom.   Prvé mydlá na holenie sa objavili už v  14. storočí p.n.l ale v modernej podobe až v skorom 19. storočí .  a svoju najväčšiu popularitu zažili v období prvej svetovej vojny.  Dnes si mydlá získavajú mužov znovu, čo len utvrdzuje staré známe, že čo je dobré len tak nevymizne.

Ako nájsť kvalitné holiace mydlo?

Kvalitné mydlo je v prvom rade bohaté na tuky (rastlinného alebo živočišného pôvodu)  a základ kvality je tiež Glycerín, ktorý sa získava z rastlinného oleja, zadržuje vodu  a tým hydratuje pokožku.  Tuky pokožku lubrikujú a zabezpečujú tak kvalitný sklz britvy alebo holiaceho strojčeka.  Kvalitní výrobcovia mydiel na holenie sú napríklad: Barbers, MÜHLE alebo  Truefitt & Hill , Dnes značky pridávajú do svojich mydiel aj ukľudňujúce zložky ako napríklad Aloe Vera.

Krátke recenzie holiacich mydiel

Barbus penový krém

Mydlo Barbus je klasika, ktorá sa vyrába u nás na Slovensku. Obsahuje dôležitý Gylcerín

 

  • Výborne sa nanáša
  • Bráni podráždeniu
  • Nevysúša pokožku

 

  • Vôňa pripomína staršie mydlá na holenie a teda nemusí vyhovovať každému
  • Lacnejšie ale bez akéhokoľvek príslušenstva

Scottish Fine Soaps – medzinárodná kvalita, ktorá nesklame

Mydlá značky  Scottish Fine Soaps patria dlhodobo k najviac obľúbeným vo svete.

 

  •  Veľmi príjemná vôňa
  • Skvelá voľba ak máte záujem o rastlinné mydlo
  • Súčasťou balenia je aj keramická myska

  • Trvá trošku dlhšie kým vytvoríte penu

Ako sa oholiť pomocou mydla na holenie?

mydlo na holenie

Na tradičné holenie potrebujeme nádobku, holiaci štetec a samozrejme mydlo.  Kvalitnú zmes vytvoríme podľa receptu nasledovne:

1. Holiaci štetec opláchneme v horúcej tečúcej vode, uprednostňujeme štetec z jazveca.

2. Štetec musí nasať vlhkosť a teda naň nevytvárame zbytočne veľký tlak – to nám zaručí otvorenie pórov pri aplikovaní na tvár.

3. Krúživými pohybmi v nádobke pripravíme zmes. Mydlo bude mať zo začiatku veľké bublinky, ktoré budu časom ubúdať až ostane iba teplá hmota . Celý proces trvá cca 25-30 sekúnd v závislosti od mydla.

4. Vmasírujeme hmotu pomocou štetca na pokožku.  Využívame krúživé pohyby.

5. Ak potrebujeme viac hmoty pridáme ešte trochu teplej vody.

6. Nádobku umyjeme a necháme sušiť.

 

Nasledujúci video-návod vám pomôže objasniť celý proces

 

Dúfam, že vám článok pomohol akékoľvek otázky zanechajte v komentároch

zdroj: wiki

Kategórie
Holenie

Holenie je rituál ! Prečítajte si ako sa správne oholiť

Sú to hlavne mladí chlapci a muži, ktorí si väčšinou kvôli tomu, že nemajú mužský vzor na ktorý by sa mohli obrátiť kladie otázku: “ Ako sa oholiť?“. Ničoho sa nebojte ! Vďaka internetu a stránke SvetHolenia.sk ste narazili na článok, ktorý vám pokryje všetky vaše otázky (aj na tie v komentároch ).