Kategórie
Holenie

Holenie je rituál ! Prečítajte si ako sa správne oholiť

4.6 (92.5%) 8 votes

Sú to hlavne mladí chlapci a muži, ktorí si väčšinou kvôli tomu, že nemajú mužský vzor na ktorý by sa mohli obrátiť kladie otázku: “ Ako sa oholiť?“. Ničoho sa nebojte ! Vďaka internetu a stránke SvetHolenia.sk ste narazili na článok, ktorý vám pokryje všetky vaše otázky (aj na tie v komentároch ).

V prvom rade existuje mnoho typov pokožky a každému mužovi vyhovuje holiť sa tým alebo onakým spôsobom . Aký mate typ pokožky, zistíte najlepšie vlastnou skúsenosťou, čiže nemusíte mať stres ak po prvom použití menej kvalitnej žiletky vaša pokožka začervená. Často stačí nájsť ten správny spôsob, ktorý vás už potom sprevádza celý život.  O tom aké spôsoby a techniky holenia existujú sa dozviete na našej hlavnej stránke.  V našom článku sa zameriame na konkrétny rituál holenia a ako ho praktikovať tak, aby ste si holenie za každým užili.

Ako sa oholiť

Mnoho mužov sa správne holiť nevie.

1. Príprava pred holením.

Rutina, ktorá nasleduje pred holením je veľmi dôležitá a často práve tá ovplyvní ako bude vaše holenie prebiehať ďalej a teda:

Pokožku dôkladne umyte: Umytím zbavíte kožu nadbytočného mazu a nečistôt, ktoré by mohli spôsobiť napríklad tvorbu akné alebo nedajbože vznik infekcií.  Voda tiež hydratuje pokožku a zjemňuje chĺpky, čo ocenia najmä muži s tvrdým strniskom alebo bradou.  Používajte zásadne teplú vodu, ktorá otvára póry.

Tip: Je vhodné sa holiť po osprchovaní, kedy vaša pokožka nasaje oveľa viac vody

Tip 2 : Ak na sprchovanie čas nemáte ale chcete mať príjemne jemné ochlpenie, ktoré sa ľahko holí použite teplý uterák ! Táto technika je rokmi overená metóda, ktorú aj dnes používajú v klasických pánskych holičstvách .

2. Aplikujte kozmetický prípravok.

Je už na vás aký druh kozmetického prípravku na holenie použijete  . Či  už sa rozhodnete pre holiacu penu, gél alebo klasické mydlo. Kozmetiku jemne vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť minmálne 3 minúty. Mnoho mužov hneď siaha po žiletke, čo je veľká škoda, pretože  kozmetika nestihne preniknúť do pokožky a zjemniť tak bradu. Holenie je po tom nepríjemnejšie.

 

3. Holenie.

V tomto bode sa zameriame na holenie pomocou žiletky, ktorú stačí správne uchopiť . Dôležité je nedržať ju ako dieťa lyžicu v škôlke . Mnoho mužov uprednostňuje úchop pri ktorom ukazovák smeruje k hlavici manuálneho holiaceho strojčeka (žiletky).  Zvoľte si svoje tempo a mierny tlak na pokožku . Príliš rýchle tempo napr. pri rannom zhone spôsobuje poranenia a podráždenia .  Holenie prebieha v zásade v smere rastu ochlpenia. Ak neviete v akom smere rastie vaša brada, počkajte kým viditeľne dorastie a začnite sa holiť.   Pre dokonalejšie oholenie, môžete žiletku po prvom holení otočiť a holiť v protismere  . Samozrejme sa odporúča pokožku v určitých častiach napnúť napr. našpúlením pier pre kvalitnejšie oholenie.

 

4. Rutina po holení.

Skvelé tak sme vo finálnom kroku nášho holiaceho rituálu. Teraz je dôležité pokožku ukľudniť a dodať jej potrebnú hydratáciu, ktorú počas holenia stratila.  Pokožku znova umyte, tentokrát však so studenou / vlažnou vodou a zbavte sa tak nadbytočnej kože, ktorú holenie zanechalo.

Tip 3 : Môžete opäť aplikovať mokrý uterák avšak teraz v studenom prevedení ! Pokožku tak príjemné schladí a uzavrie póry .

Ak ste sa poranili, aplikujte kúsok toaletného papiera, prípadne odsajte krv vatovým tampónom.  Teraz stačí pokožku vydezinfikovať pomocou vami preferovaného kozmetického prípravku.  Odporúčame  klasickú vodu po holení s obsahom alkoholu . Dobré su tiež tie, ktoré obsahujú aloe vera prípadne čajovníkový (tea-tree) olej, ktorý je vhodný pre ľudí, ktorí trpia akné po holení alebo príliš citlivou pokožkou.  Pokožku usušte a žiletku dôsledne umyte.

 

Dúfame, že sme zodpovedali na všetky vaše otázky, ktoré súviseli s témou ako sa správne oholiť. Ak náhodou nie, opýtajte sa v komentároch  ! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.