Kategórie
Holenie

Kvalitná pena na holenie: Dve jednoduché rady, ako vybrať tú najlepšiu

4.5 (90%) 10 votes

Vybrať si správnu penu na holenie môže byť občas poriadna otrava. Beznádejné státie a civenie mužov do regálov v drogérii  poznáme asi všetci.  Vybrať dobrý holiaci strojček a byť s ním spokojný, to je umenie. Nájsť však vyhovujúcu penu na holenie vhodnú pre vašu pokožku a strojček, to je už hotová alchýmia. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako sa stať expertom pri výbere peny na holenie. Najlepší výber holiacich pien nájdete napríklad v overenom e-shope notino.

Ideálna pena na holenie a jej výber.

Na trhu nájdete mnoho výrobkoch určených na holenie. Najrôznejšie gély, či peny na holenie slúžia predovšetkým na to, aby sa páni počas holenia neoholili do krvava. Niektoré z nich chlpy a fúzy dokonca  vyrovnajú, aby ich mohla žiletka bezproblémovo zobrať a umožnia hladký sklz ostria na chúlostivých miestach. Pamätajte, kvalitná pena na holenie fúzy nielenže zmäkčí, ale zároveň udržuje pokožku hydratovanú aj tesne po oholení. V zásade dodržiavajte tieto dva kroky, obetujte trochu času na testovanie rôznych druhov  a výsledok sa určite dostaví.

Krok 1: Poznajte svoju pokožku.

Pri výbere vhodnej peny na holenie je potrebné vedieť, aký typ pokožky máte. V zásade rozlišujeme tri druhy: suchú, citlivú a mastnú.

Suchá pokožka.

Pre tých pánov, ktorý majú suchú pokožku je dôležité hľadať penu na holenie, ktorá je vyrobená na báze glycerínu. Táto látka pomáha čepieľkam kĺzať sa po pokožkou hladko bez nežiaduceho porezania. Suchá pokožka však môže taktiež citlivá, preto by ste mali vyhľadať penu na holenie s obsiahnutým vitamínom E, aloe alebo výťažkom z kokosu. Určite sa nebojte stráviť o pár minút viac skúmaním zloženia na obale, alebo si jednoducho nechajte poradiť od odborníka.

Citlivá pokožka.

Ak máte citlivú pokožku, budete musieť dopriať správnemu výberu peny na holenie ešte viac pozornosti, pretože niektoré produkty môžu spôsobiť jej podráždenie. Mnoho mužov si myslí, že suchá a citlivá pokožka sú jedno a to isté a určitý druh peny im poslúži rovnako. Opak je však pravdou. Pena na holenie určená na citlivú pokožku zvyčajne obsahuje zložky, ktoré chránia kožu pred podráždením. Pokúste sa nájsť produkt neobsahujúci žiadne alergény, s minimálnymi, najlepšie žiadnymi vôňami. Dobrou voľbou sú taktiež peny bez alkoholu, ktorý pokožku dráždi.

Mastná pokožka.

Holiaca pena jemne sťahujúca pokožku dobre poslúži pre pánov s mastnou pokožkou. Počas holenia sa zvyčajne žiletka upcháva a musí ju opakovane oplachovať. Mastná pokožka toto upchávanie ešte viac podporuje. Špeciálna látka v pene pokožku stiahne a zníži množstvo mastnoty bez zbytočného presušenia.  So znížením mastnoty bude vaše holenie jednoduchšie, príjemnejšie a hlavne rýchlejšie.

Krok 2: Pena, mydlo či gél na holenie?

Pena na holenie má pred gélmi či inými lubrikantami viacero nevýhod. Aj keď je v porovnaní s ostatnými výrobkami lacnejšia a jednoduchšie sa používa, zvyčajne pokožku vysušuje viac ako jej konkurenti. Ak teda máte suchú, alebo citlivú pokožku, nie je práve najideálnejšou voľbou. Gély dodávajú holeniu viac lubrikácie, čo pri rýchlom rannom holení určite oceníte. V prvom rade je však dôležité vaše vlastné pohodlie a preferencia. Bez určite doby skúšania určite narazíte na svojho favorita.

Z dnešného moderného pohľadu mydlo na holenie, ktoré si nanesiete na tvár pomocou špeciálneho štetca, mierne vyšlo z módy. Ak však patríte tradičným zástancom, určite tým nič nepokazíte. Nech už si vyberiete akýkoľvek prípravok, určite si zapamätajte, že najväčšia, najhustejšia pena na tvári  zákonite neznamená to najkvalitnejšie oholenie bez podráždenia. Doprajte svojej pokožke dostatočný čas nech si sama vyberie, aký produkt jej vyhovuje najviac.

Doholenia priatelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.